Udział Polaków w Międzynarodowych Turniejach ITF

W ostatnich tygodniach nasi zawodnicy z Polski mieli okazję rywalizować na arenie międzynarodowej, prezentując wysoki poziom tenisowy i determinację w dążeniu do sukcesu. Oto krótka relacja z ich występów:


Jakub Tokarz:

  • Jakub Tokarz wziął udział w turnieju ITF BT 50 w Larnace, docierając do drugiej rundy, gdzie niestety musiał uznać wyższość rywali – Filipa Horansky’ego i Andreja Vacha ze Słowacji. Natomiast w kolejnym turnieju ITF BT 50, Jakub Tokarz w parze z Eyal Bursteinem zajął 3 miejsce!


Adam Rapeła i Antoni Szczegóła:

  • Adam Rapeła i Antoni Szczegóła odnieśli sukces, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju consolation BT10 oraz docierając do półfinału w kolejnym turnieju consolation.

Adam Rapeła i Maciej Nowicki:

  • Adam Rapeła wraz z Maciejem Nowickim dwukrotnie doszli do ćwierćfinału turnieju BT50, prezentując solidną grę na boisku.


Aleksandra Adamska i Alina Robok:

  • Aleksandra Adamska i Alina Robok wzięły udział w turnieju BT200 na Reunion, gdzie Aleksandra Adamska w parze z Magalie Garnier doszły do ćwierćfinału, przegrywając z jedną z najlepszych par Gaspari/Valentini (para ta długo utrzymywała się na 1 miejscu światowego rankingu) i Alina Robok w parze z Renate Hinno półfinału turnieju consolation, pokazując swój potencjał na arenie międzynarodowej.Michał Więcek i Miguel Vigneres

  • W pierwszym turnieju BT50 w pierwszej rundzie Michał Więcek w parze z Miguelem Vigneresem uległ finalistom braciom Zapparata, natomiast w drugim turnieju w pierwszej rundzie przegrał w super tie-breaku z drugą najlepszą cypryjską parą przegrywając łącznie 6 piłek meczowych.


Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie zawodników z Kadry Polski podczas ich wyjazdów na turnieje. Pragniemy również poinformować o nadchodzącym turnieju Sand Series z pulą nagród 75 000 $ na Reunion, w którym weźmie udział nasza polska para – Aleksandra Adamska/Alina Robok oraz Michał Więcek w parze z francuzem – Miguelem Vigneresem, a także o nadchodzącym turnieju na Kanarach, gdzie zagrają Maciej Nowicki/Adam Rapeła. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników!