O BTP

W 2011 roku na sportowej mapie Polski pojawiło się Stowarzyszenie Beach Tennis PL, które zajmuje się promocją i propagowaniem niszowej dyscypliny sportu, jaką jest tenis plażowy. Jeszcze wtedy niewielka grupa osób podjęła próbę organizacji rozgrywek dających możliwość  zaczerpnięcia rozwiniętego w krajach zachodu sportu. Z czasem tenis plażowy zaczął zdobywać coraz więcej odbiorców wśród amatorów i zawodowców, co pozwoliło na założenie Beach Tennis Poland oraz organizację turniejów międzynarodowych (ITF), eliminacji Mistrzostw Polski i partnerstwo w organizacji Mistrzostw Polski oraz wyłonienie Reprezentacji Polski.

Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej zainteresowanych tenisem plażowym, dzięki czemu udaje się organizować coraz więcej eventów umożliwiających każdej osobie zarówno obserwowania zmagań zawodników jak i spróbowanie swoich sił w tenisie plażowym.

W roku 2017 tenis plażowy w Polsce został oficjalnie objęty przez Polski Związek Tenisowy. Beach Tennis Poland zajmuje się promocją sportu oraz organizacją wydarzeń sportowych z ramienia i przy wsparciu PZT.

Dzięki tym działaniom w roku 2018 została powołana kadra Polski która  reprezentowała nas na arenie międzynarodowej. Został również przygotowany obszerny harmonogram rozgrywek odbywających się na terenie całej Polski. Dzięki współpracy klubów oraz dużemu zainteresowaniu grona tenisistów mamy możliwość osiągać coraz lepsze wyniki w rozgrywkach międzynarodowych. W 2019 roku we współpracy z PZT została powołana kadra Polski Juniorów.

Przez ostatnie lata na arenie międzynarodowej Nasi zawodnicy osiągnęli niebywałe sukcesy. Zarówno w turniejach mistrzowskich federacji ITF i IFBT jak i w turniejach międzynarodowych.

BTP działa pod jurysdykcją Polskiego Związki Tenisowego a reprezentacja Polski oraz wybrane turnieje są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jeżeli jesteś zainteresowany grą, masz pytania albo chciałbyś współpracować – nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami.

Jest to piękny sport, dający możliwość aktywnego spędzania czasu wśród ludzi z pasją!