Beach tennis podbija Trójmiasto!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że cykl warsztatów i turniej tenisa plażowego, który odbył się w Gdyni w dniach 11-12 maja 2024 roku, okazał się ogromnym sukcesem! Wydarzenie to przyciągnęło ponad 60 osób, z czego większość wzięła udział w turnieju.


Sobotnie warsztaty prowadzone przez certyfikowanych instruktorów cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z podstawami gry, doskonalenia techniki i taktyki, a także rozegrania pierwszych meczy. Warsztaty były świetną okazją do spróbowania swoich sił w tej dynamicznej i emocjonującej dyscyplinie sportu.Wśród trenerów był najważniejszy trener, polskiego tenisa plażowego – Tomasz Mrozowski – trener Kadry Polski, a obok niego Janek i Antek Wieczorek – profesjonalni zawodnicy tenisa plażowego, Ola i Marcin Grabowski – trenerzy z Bazy Sport w Gdyni oraz głowa Beach Tennis Trójmiasto – Jacek Suszek.W niedzielę, 12 maja, odbył się turniej OPEN dla wszystkich chętnych. Do turnieju zgłosili się uczestnicy warsztatów oraz zawodnicy z Trójmiasta, którzy rywalizowali w kategorii OPEN. Mecze były bardzo wyrównane i dostarczyły wszystkim wiele emocji. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zestawy startowe od firmy ZIAJA.Warsztaty i turniej odbyły się na plaży Śródmieście w Gdyni. Jest to idealne miejsce do uprawiania tenisa plażowego, ponieważ plaża jest dość szeroka i piaszczysta. Dodatkową atrakcją jest piękna panorama Gdyni, która rozciąga się z plaży.

Organizatorami cyklu warsztatów i turnieju tenisa plażowego w Gdyni były: Beach Tennis Trójmiasto i Polska Federacja Tenisa Plażowego.Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia, a w szczególności:

  • Instruktorom tenisa plażowego
  • Uczestnikom warsztatów i turnieju
  • Władzom Miasta Gdynia
  • Sponsorom
  • Polski Związek Tenisowy
  • Ministerstwu Sportu i Turystyki

Mamy nadzieję, że cykl warsztatów i turniej tenisa plażowego w Gdyni stał się imprezą cykliczną i na stałe wpisze się w kalendarz sportowy miasta.