RANKINGI, RANKINGI , RANKINGI.

Międzynarodowy turniej w Spale, pozwolił naszym zawodnikom zdobyć punkty do rankingu ITF.

Od turnieju minęły już dwa tygodnie, po aktualizacji mamy wreszcie okazję przeanalizować na których miejscach na świecie plasują się nasi zawodnicy.

Ranking Kobiet: Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką jest Alina Robok, która zajmuje 267 miejsce, kolejna zawodniczka to Aleksandra Adamska 281 miejsce. Na kolejnych miejscach znajdują się kobiety, które pierwszy raz zdobyły punkty do rankingu ITF, mimo to są dość wysoko: Sylwia Mikołajczuk 380 miejsce, Marcelina Podlińska wspólnie z Darią Walczak na miejscu 431. Oprócz naszych najlepszych zawodniczek, swoje miejsca w rankingu znajdują również kolejne zawodniczki które z każdym turniejem są coraz lepsze Iga Odrzywołek 478, Agata Bochanek 560, Elwira Niemiec 771, Ewa Mirosławska 953, Agnieszka Ortyl 953, Marcelina Cichoń, Katarzyna Kaleta, Magdalena Rudzka, Wiktoria Wytyczak na miejscu 1151. Warto zaznaczyć, że przed ostatnim turniejem w Spale, w rankingu ITF były ujęte tylko 4 Polskie zawodniczki.

Ranking Mężczyzn: Liderem jest Jakub Tokarz na miejscu 377, kolejne miejsce zajmuje Daniel Półkoszek 533 a podium zamyka Przemysław Kliber sklasyfikowany na miejscu 548. Następnie Tomasz Malmiga 724, Tomasz Hamulski 797, Sebastian Grela, Paweł Krupski, Marcin Niedbała, Krzysztof Wieczorek 1028 oraz Piotr Adamiak, Wojciech Błach, Andrzej Kulka, Jakub Miękus 1121.
Najbliższy międzynarodowy turniej w Dąbrowie Górniczej pozwoli naszym zawodnikom dopisać kolejne punkty w rankingu, a co za tym idzie i kolejne awanse.
Cel to miejsce w pierwszej 200 wśród kobiet i w pierwszej 300 wśród mężczyzn.