DĄBROWA GÓRNICZA ZAPRASZA PO RAZ KOLEJNY

Przez wielu długo wyczekiwane rozpoczęcie sezonu zbliża się wielkimi krokami. W dniach 12 i 13 maja spotkamy się na międzynarodowym turnieju pod egidą ITF w Dąbrowie Górniczej.

Będzie to kolejny turniej w znanym już w środowisku tenisa plażowego -Centrum Sportów Letnich i Wodnych – Zielona.
W rozgrywkach tradycyjnie wezmą udział zespoły damskie, męskie i mixt, dodatkowo po raz pierwszy odbędzie się turniej singlowy.

Historia
W sierpniu 2017 roku podczas międzynarodowego turnieju Dąbrowa Górnicza gościła zawodniczki i zawodników z Holandii, Cypru, Węgier, Austrii, Słowacji, Czech,  Niemiec, Portugalii, Estonii, Łotwy i Mołdawii
a także Porto Rico i Meksyku. Nie zabrakło również naszych polskich zawodników, którzy nie pierwszy raz mieli okazję spróbować swoich sił z zagranicznymi przeciwnikami. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dotarli do
półfinałów zawodów co należy uznać za duży sukces. Duet Adamska i Odrzywołek w obu turniejach uległ w półfinale późniejszym triumfatorkom turnieju z Węgier parze Kovacs/Edrelyi. W parach męskich w sobotę półfinał osiągnęła para Hamulski/Malmiga a w niedzielę Półkoszek/ Tokarz.

Tu podobnie jak u kobiet dwa razy zwyciężyła para Słowacko /Austriacka Brinovec/Kahr

Zawodnicy
W najbliższej edycji będziemy mieli okazję zobaczyć kolejny raz zawodników z za zagranicy oraz naszych polskich najlepszych zawodników, którzy zdobyli już punkty w rankingu ITF. Swój udział zapowiedziała większość par, która brała udział w turnieju w Spale.
Kolejny międzynarodowy turniej będzie na pewno dobrą próbą dla naszych zawodników i zawodniczek przed Mistrzostwami Europy w Łotwie i Mistrzostwami Świata w Rosji. Kolejni wymagający przeciwnicy pozwolą naszym reprezentantom zmierzyć swoje siły na piaszczystym boisku.

Zapisy
Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych turniejach. Zapisów można dokonywać mailowo: info@beachtennis.pl oraz na stronie: https://beachtennis.io/tournament/162/itf-beach-tennis-zielona
Zapraszamy także kibiców już od godziny 9.30 na obiekt Zielona by pomóc naszym zawodnikom i zawodniczkom w odniesieniu kolejnych sukcesów.