Zgrupowanie KADRY za Nami!

W zeszły weekend 11 – 12 marca w Spale – Centralnym Ośrodku Sportu, odbyło się zgrupowanie Kadry SENIORÓW oraz zgrupowanie kadry JUNIORÓW w Spale. Zaproszeni zostali również zawodnicy z warsztatów, które odbyły się w Kozłowie oraz Krakowie.Głównym celem zgrupowania seniorskiego było zapoznanie zawodników z nowym sztabem:
– trenerem Kadry Seniorów – Tomaszem Mrozowskim;
– trenerem przygotowania motorycznego – Przemysławem Różańskim;
– psychologiem Sportowym – Manuelą Mrozowską.Kolejnym celem – przygotowanie motoryczno-tenisowe, rozmowy z psychologiem oraz analiza składu ciała. Trener przygotowania motorycznego po wspólnym treningu przygotował dla zawodników kadry seniorskiej plan treningowy na najbliższe 6 tygodni. Zostały jasno omówione cele i pomysły na ich realizację.Pierwsze zgrupowanie pozwoliło nam poznać znaczną ilość zawodników liczących się w Polsce oraz zebranie wielu informacji o nich – zaczynając od umiejętności techniczno-taktycznych a kończąc na informacjach dotyczących przygotowania motorycznego i mentalnego. Na podstawie tych danych będziemy w stanie tworzyć jak najbardziej dostosowany harmonogram zajęć na kolejnych zgrupowaniach oraz monitorować oczekiwany postęp na wszelkich płaszczyznach rozwoju zawodników – powiedział nowy trener Tomasz Mrozowski.
Adam Rapeła – już kolejny rok będzie prowadził Naszą kadrę JUNIORSKĄ. We współpracy z Przemysławem Różańskim przeprowadzony został trening motoryczny, a po zakończonych treningach zawodnicy turniejowi mogli przeprowadzić indywidualne rozmowy z psychologiem – Manuelą Mrozowską.
Trener podczas zgrupowania kładł szczególny nacisk na poruszanie się po boisku w ujęciu taktycznym, jednocześnie zwracając uwagę na utrzymanie wymian w wysokiej jakościPo męczącym dniu zawodnicy chętnie korzystali ze strefy odnowy biologicznej oraz sauny.


Już niebawem kolejne zgrupowania, tym razem OTWARTE dla zawodników spoza KADRY oraz turnieje juniorskie i seniorskie!