Kolejny wielki sukces Aleksandry Adamskiej!!Nasza czołowa zawodniczka Aleksandra Adamska rozpoczęła sezon z wielkim przytupem.

Podczas turnieju ITF BT50 zdobyła 3 miejsce z zawodniczką z Niemiec Sophie Shmidt.

Dziewczyny przegrały tylko z rozstawionymi z numerem jeden siostrami Marie-Eve Hoarau oraz Mathilde Hoarau.


W rundzie 1 z Geraldine Guilbon i Marie Sanson wygrana 6-3 oraz 7-5

W rundzie 2 z Angelique Dupuy i Sylviane Techer wygrana 6-0 oraz 6-0

W ćwierćfinale z Estelle Gravier i Caroline Renard wygrana 6-3, 4-6,10-5 w supertiebraku

W półfinale z Marie-Eve Hoarau i Mathilde Hoarau przegrana 2-6 oraz 1-6


Zdobycie tak dobrego miejsca w turnieju wymagało wielkiego wysiłku i poświęcenia. W turnieju zawodniczki grały o nagrody pieniężne oraz punkty rankingowe, które określają ich pozycję w rankingu światowym.Turniej był niesamowicie mocno obstawiony, ponieważ na wyspie Reunion rywalizacja jest niezwykle zacięta. Aby dostać się do głównego turnieju trzeba było najpierw przejść przez kwalifikacje. W pierwszej rundzie dziewczyny trafiły na bardzo mocne zawodniczki regionalne.

Najtrudniejszy mecz był ćwierćfinałowy gdzie dopiero po tie-breaku dziewczyny awansowały do ćwierćfinału! Rywalizacja była intensywna i wymagała od graczy wysokiej kondycji fizycznej oraz umiejętności taktycznych.

W ostatnich latach tenis plażowy zyskał na popularności, stając się jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Zawody tenisa plażowego przyciągają coraz większą liczbę uczestników i kibiców, co wskazuje na rosnącą popularność tej dyscypliny sportowej.Zapraszamy na transmisje meczu finałowego Oli 15 marca o godz. 16:00 czasu polskiego!!