You are currently viewing Weekend w Radzionkowie

W miniony weekend w Radzionkowie, na terenie kąpieliska Księża Góra, odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży, oraz turnieje – OPEN i U16.W sobotę rano zaczęliśmy warsztatami dla dzieci i młodzieży, zajęcia prowadził Trener Kadry Adam Rapeła. Podstawy gry przekazane w formie zabawowej, wszystkim bardzo się spodobały. W drugiej połowie dnia odbyło się zgrupowanie kadry juniorów. Było ono bardzo zróżnicowane pod względem ćwiczeń oraz wymagało dużego wysiłku fizycznego.Dzień zakończyliśmy grillem oraz rozmowami o rozwoju tenisa plażowego w Polsce.


W niedzielę o 9:00 wystartował turniej dla juniorów do lat 16 – U16 OPEN. Poziom sportowy zdaniem kibiców i obserwatorów był znacznie wyższy niż na poprzednim turnieju w Gliwicach. W wielu zagraniach było widać, ze juniorzy dzień wcześniej bardzo uważnie ćwiczyli, co przekładało się na długie wymiany, ciekawe zagrania, walkę na całej szerokości i długości boiska.
Po zakończonym turnieju U16, odbył się kolejny, tym razem OPEN. W turnieju tym wzięło udział bardzo dużo zawodniczek i zawodników, którzy po raz pierwszy brali udział w takich rozgrywkach. Na pewno spotkamy się z nimi nie raz na kolejnych rozgrywkach na piasku.Podium Turnieju OPEN:

  1. Andrzej Kulka i Antoni Wieczorek
  2. Michał Szczygieł i Marcin Paszkowiak
  3. Mikołaj Trzaska i Antoni Szczegóła

Podium Turnieju U16:

  1. Natalia Tobór i Maja Radomska
  2. Antek Wylenżek i Karol Bajger
  3. Tomasz Grela i Patrick Labus


Podsumowując ten weekend, szczególnie chcemy podziękować MOSiR Radzionków, Robertowi Tobór, Annie i Marcinowi Szczygieł, Anecie i Arkowi Pasieka. Weekend ten na pewno przejdzie do historii tenisa plażowego, a My spotkamy się jeszcze nie raz na wspólnych rozgrywkach!