Weekend z tenisem plażowym w Poznaniu.

W niedzielę od 9:00 do 11:00 na boiskach w Poznaniu w Sport&Beauty Fabianowo odbyły się warsztaty tenisa plażowego. Zgromadziła się tam spora grupa entuzjastów tego sportu, którzy chcieli doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenera kadry Adama Rapeły.


Trening rozpoczął się od rozgrzewki, która miała na celu przygotowanie zawodników do intensywnego wysiłku. Następnie trener przeszedł do omawiania podstawowych zasad gry w tenisa plażowego, zwracając uwagę na takie elementy jak ustawienie na boisku, technika uderzeń i sposób zagrywki.Po teoretycznym wstępie, zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Trener Adam Rapeła czuwał nad każdą grupą, dając wskazówki i wskazując na błędy. Atmosfera na Fabianowie była bardzo przyjazna i pełna pozytywnej energii. Zawodnicy ćwiczyli intensywnie, ale jednocześnie z uśmiechem na twarzach, co świadczy o tym, że warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.Warsztaty tenisa plażowego na Fabianowie w Poznaniu z trenerem kadry Adamem Rapełą okazały się więc nie tylko świetną okazją do nauki gry w tenisa plażowego, ale także doskonałym sposobem na spędzenie niedzielnej porannej aktywności na świeżym powietrzu. Po dwóch godzinach treningu wszyscy uczestnicy warsztatów w większości wyrazili chęć na udział w turnieju OPEN.
Turniej tenisa plażowego przyciągnął wielu fanów naszej dyscypliny sportu. Na Fabianowie zgromadziła się rekordowa liczba widzów, którzy z zapartym tchem śledzili rozgrywki. W turnieju wzięło udział 26 par, w tym wiele znanych nazwisk z polskiego świata tenisa plażowego.
Atmosfera podczas turnieju była naprawdę wspaniała. Mimo, że walka była bardzo zacięta, gracze i kibice zachowywali się fair play. Wszyscy dopingowali swoich faworytów, a widownia huczała od okrzyków i oklasków. Wspaniała pogoda dodatkowo umiliła wszystkim pobyt na boiskach. Słońce świeciło z nieba, a temperatury były bardzo przyjemne. Warunki do gry były idealne, co pozwoliło zawodnikom na prezentację swoich umiejętności.Nie mogło zabraknąć również bardzo dobrych zagrywek i wspaniałych akcji na boisku. Zawodnicy pokazali swoje umiejętności techniczne i taktyczne, a kibice byli zachwyceni ich grą.

W końcu, po wielu emocjonujących i zaciętych meczach, zwycięzcami turnieju OPEN zostali:
1 miejsce: Tomasz Gorzkowski i Artur Basiński
2 miejsce: Waldemar Wurst i Jarosław Chęciński
3 miejsce: Jacek Moliński i Tomasz KuryśA zwycięzcami turnieju U16 OPEN zostali:

1 miejsce: Filip i Gabriel ChmielPodsumowując, turniej tenisa plażowego w kategorii OPEN w Poznaniu na Fabianowie był naprawdę wspaniałym wydarzeniem. Frekwencja była imponująca, atmosfera niesamowita, a gra zawodników na najwyższym poziomie. Na pewno pozostanie on na długo w pamięci zarówno kibiców, jak i uczestników turnieju.