You are currently viewing Niechorze za Nami!

Kolejny rok z rzędu nadbałtyckie plaże gościły najlepszych polskich zawodników. W tym roku, tak jak i w poprzednim gospodarzem turnieju była wieś Niechorze. Trzydniowe zmagania w sześciu kategoriach zostały poprzedzone warsztatami w ramach programu „Spotkanie z Mistrzem” mającymi na celu popularyzację dyscypliny w Polsce. Projekt był wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W dniach 20-22 lipca na plaży w Niechorzu, na odcinku pomiędzy ulicą Spokojną oraz Szczecińską przeprowadzone zostały warsztaty w ramach, których przedstawione zostały zasady gry w tenisa plażowego, omówiona technika gry, a także zorganizowane zostały mikroturnieje dla wszystkich chętnych sprawdzenia się w nowej dyscyplinie sportu. Zajęcia przeprowadziła Aleksandra Adamska, 6-krotna mistrzyni Polski oraz mistrzyni świata federacji IFBT wraz z pomocą zawodników kadry juniorów: Antoniego Szczegóły, Oskara Bugajskiego, Michała Szczygła oraz Anny Bączkowskiej, a także trenera kadry juniorów Adama Rapeły. Uczestnikom zostały wręczone medale, dyplomy oraz gadżety okolicznościowe. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i zwracało uwagę wypoczywających w okolicy stanowiąc doskonałą promocję tenisa plażowego.

Początek rywalizacji miał miejsce w piątek, 22-ego lipca. Rozegrane zostały wówczas turnieje w kategoriach gry pojedynczej mężczyzn, gry pojedynczej kobiet oraz gry podwójnej w kategorii OPEN. Do rywalizacji mężczyzn przystąpiło 16 zawodników, a w finale Michał Sidelnik – mistrz Polski w tej kategorii z roku 2020 zwyciężył z Radosławem Myszką. W skromniej obsadzonym turnieju gry pojedynczej kobiet Monika Norys uległa swojej partnerce deblowej Iwonie Urbańczyk. Po zakończeniu smagań singlowych rozpoczęła się rywalizacja w grze deblowej w kategorii OPEN. Rozgrywki zwyciężyła para Iwona Urbańczyk/Radosław Myszka.

Kolejny dzień zmagań to deble męskie oraz damskie. Do gry przystąpiło odpowiednio 9 oraz 6 par. W finale mężczyzn wicemistrzowie Polski w grze podwójnej juniorów: Michał Szczygieł oraz Antoni Szczegóła musieli uznać wyższość reprezentantów Beach Tennis Wrocław: Macieja Mirosławskiego oraz Michała Sidelnika. W kategorii kobiecej zwyciężyła para Aleksandra Adamska/Dorota Przybylska pokonując parę Iwona Urbańczyk/Monika Norys wspierane przez UMKS POS Chrzanów.

W ostatni dzień zawodów tj. niedzielę 24 lipca rozegrane zostały zawody w grze mieszanej. Do rywalizacji przystąpiło 13 par. Najmocniejszą z nich okazała się para Dorota Przybylska/Michał Sidelnik, wicemistrzami kategorii zostali Iwona Urbańczyk/Radosław Myszka.

Turniej przebiegał w wyśmienitej atmosferze, nad którą czuwał jako konferansjer – Mariusz Frąckowiak, za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Artur Spławski, a boiska przygotowane zostały przez Mocni Razem. Nad porządkiem oraz przepisami pieczę trzymał sędzia główny turnieju Wojciech Mazerant.