You are currently viewing Niechorze za Nami!

Kolejny rok z rzędu nadbałtyckie plaże gościły najlepszych polskich zawodników. W tym roku, tak jak i w poprzednim gospodarzem turnieju była wieś Niechorze. Trzydniowe zmagania w sześciu kategoriach zostały poprzedzone warsztatami w ramach programu „Spotkanie z Mistrzem” mającymi na celu popularyzację dyscypliny w Polsce. Projekt był wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
W dniach 20-22 lipca na plaży w Niechorzu, na odcinku pomiędzy ulicą Spokojną oraz Szczecińską przeprowadzone zostały warsztaty w ramach, których przedstawione zostały zasady gry w tenisa plażowego, omówiona technika gry, a także zorganizowane zostały mikroturnieje dla wszystkich chętnych sprawdzenia się w nowej dyscyplinie sportu. Zajęcia przeprowadziła Aleksandra Adamska, 6-krotna mistrzyni Polski oraz mistrzyni świata federacji IFBT wraz z pomocą zawodników kadry juniorów: Antoniego Szczegóły, Oskara Bugajskiego, Michała Szczygła oraz Anny Bączkowskiej, a także trenera kadry juniorów Adama Rapeły. Uczestnikom zostały wręczone medale, dyplomy oraz gadżety okolicznościowe. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością i zwracało uwagę wypoczywających w okolicy stanowiąc doskonałą promocję tenisa plażowego.Początek rywalizacji miał miejsce w piątek, 22-ego lipca. Rozegrane zostały wówczas turnieje w kategoriach gry pojedynczej mężczyzn, gry pojedynczej kobiet oraz gry podwójnej w kategorii OPEN. Do rywalizacji mężczyzn przystąpiło 16 zawodników, a w finale Michał Sidelnik – mistrz Polski w tej kategorii z roku 2020 zwyciężył z Radosławem Myszką. W skromniej obsadzonym turnieju gry pojedynczej kobiet Monika Norys uległa swojej partnerce deblowej Iwonie Urbańczyk. Po zakończeniu smagań singlowych rozpoczęła się rywalizacja w grze deblowej w kategorii OPEN. Rozgrywki zwyciężyła para Iwona Urbańczyk/Radosław Myszka.


Kolejny dzień zmagań to deble męskie oraz damskie. Do gry przystąpiło odpowiednio 9 oraz 6 par. W finale mężczyzn wicemistrzowie Polski w grze podwójnej juniorów: Michał Szczygieł oraz Antoni Szczegóła musieli uznać wyższość reprezentantów Beach Tennis Wrocław: Macieja Mirosławskiego oraz Michała Sidelnika. W kategorii kobiecej zwyciężyła para Aleksandra Adamska/Dorota Przybylska pokonując parę Iwona Urbańczyk/Monika Norys wspierane przez UMKS POS Chrzanów.
W ostatni dzień zawodów tj. niedzielę 24 lipca rozegrane zostały zawody w grze mieszanej. Do rywalizacji przystąpiło 13 par. Najmocniejszą z nich okazała się para Dorota Przybylska/Michał Sidelnik, wicemistrzami kategorii zostali Iwona Urbańczyk/Radosław Myszka.
Turniej przebiegał w wyśmienitej atmosferze, nad którą czuwał jako konferansjer – Mariusz Frąckowiak, za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Artur Spławski, a boiska przygotowane zostały przez Mocni Razem. Nad porządkiem oraz przepisami pieczę trzymał sędzia główny turnieju Wojciech Mazerant.Wyniki

Singiel męski:
1. Michał Sidelnik
2. Radoslaw Myszka
3. Maciej Mirosławski

Singiel męski: Turniej pocieszenia:
1. Tomasz Sosulski
2. Radomir Rek

Singiel damski:
1. Iwona Urbańczyk
2. Monika Norys
3. Ewa Mirosławska

Singiel damski: Turniej pocieszenia:
1. Ania Bączkowska
2. Anna Krupa

OPEN:
1. Iwona Urbańczyk/Radosław Myszka
2. Mariusz Droszcz/Jędrzej Cymanek
3. Artur Basiński/Grzegorz Wiertlewski

OPEN Turniej pocieszenia:
1. Michał Sidelnik/Tomasz Sidelnik
2. Adam Szczegóła/Jacek Tomaszewski
3. Mikołaj Trzaska/Jan Kuchnio

Debel męski:
1. Maciej Mirosławski/Michał Sidelnik
2. Michał Szczygieł/Antoni Szczegóła
3. Grzegorz Wiertlewski/Artur Basiński

Debel Damski:
1. Aleksandra Adamska/Dorota Przybylska
2. Iwona Urbańczyk/Monika Norys
3. Iwona Westfal/Marlena Molińska

MIKST:
1. Dorota Przybylska/Michał Sidelnik
2. Iwona Urbańska/Radosław Myszka
3. Monika Norys/Oskar Bugajski

MIKST Turniej pocieszenia:
1. Iwona Westfal/Michał Bończa-Pióro
2. Joanna Jaśkowiak/Jacek Tomaszewski