You are currently viewing Mistrzostwa Europy 2023 w Tenisie Plażowym na Krecie, Grecja – Podsumowanie

Data: 25-28 września (turniej juniorski) i 29 września – 2 października (turniej seniorski)Wspaniałe Mistrzostwa Europy 2023 w Tenisie Plażowym na malowniczej Krecie, Grecja, przeszły do historii jako niezapomniana impreza sportowa. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, z młodymi talentami rywalizującymi od 25 do 28 września, a następnie starszymi zawodnikami i zawodniczkami od 29 września do 2 października. Polska ekipa może dumnie powiedzieć, że osiągnęła znakomite wyniki, plasując się na 6. miejscu w klasyfikacji ogólnej.Turniej juniorski to prawdziwe uczta dla miłośników tenisa plażowego. Młodzi sportowcy z całego kontynentu rywalizowali w widowiskowych pojedynkach, demonstrując swoje umiejętności i zaangażowanie. Każdy mecz był pełen emocji, a kibice mieli okazję śledzić niesamowite występy młodych talentów. Polska reprezentacja również odegrała znaczącą rolę, zdobywając cenne doświadczenie i pozostawiając po sobie dobre wrażenie.Po zakończeniu turnieju juniorskiego nadszedł czas na rozgrywki seniorskie. To była okazja dla doświadczonych zawodników i zawodniczek, aby zmierzyć się na wysokim poziomie. Rywalizacja była zacięta, a grecki obiekt blisko Heraklionu stał się areną walki o tytuły mistrza Europy. Polska drużyna nie zawiodła swoich kibiców i wywalczyła honorowe 6. miejsce, co jest ogromnym sukcesem!W turnieju męskim nasze pary doszły do 3 rundy, gdzie spotkały się z rozstawionymi parami z Francji i Portugalii. Obydwie pary pokazały wysoki poziom gry, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy. Para Tokarz/Rapeła ulegli parze z Portugalii dopiero w super tie-breaku! Natomiast para Nowicki/Pasieka przegrali po bardzo dobrej grze jak się okazało z aktualnymi Mistrzami Europy!

W turnieju damskim para Robok/ Borzęcka doszły również do 3 rundy, gdzie musiały uznać wyższość późniejszych zwyciężczyń Mistrzostw Europy Gasparri/ Francesconi. Para Urbańczyk/ Norys po przegranym meczu drugiej rundy, zagrały w turnieju consolation, gdzie doszły do finału!
Rozgrywany był także turniej mikstowy. Para Borzęcka/ Nowicki po zaciętym meczu przegrali przeciwko rozstawionej parze z Litwy. Para Robok/Tokarz osiągnęli ĆWIERĆFINAŁ turnieju pokonując w pierwszym meczu parę Słowacką, w kolejnej wygrywając z Portugalią. W ćwierćfinale ulegli parze francuskiej Gianotti/Horaou.

Jest to najlepszy wynik POLSKI osiągnięty na Mistrzostwach Europy!Mistrzostwa Europy 2023 w Tenisie Plażowym na Krecie były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do cieszenia się urokami tego magicznego miejsca. Kreta, z jej błękitnymi wodami, pięknymi plażami i bogatą historią, stanowiła idealne tło dla turnieju.Dla Polski to z pewnością czas na świętowanie sukcesów i budowanie kolejnych osiągnięć. Wracamy z Krety z głowami pełnymi wrażeń i sercami pełnymi dumy.
Mistrzostwa Europy 2023 w Tenisie Plażowym na Krecie były wyjątkowym wydarzeniem, które dostarczyło niezapomnianych chwil zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Gratulacje dla wszystkich uczestników, zwycięzców i organizatorów za udaną imprezę sportową na Krecie, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników tenisa plażowego!


Wyniki znajdziecie TUTAJ.Udział polskiej reprezentacji dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Pozdrawiamy również ekipę reprezentującą Polskę, którzy brali udział w Mistrzostwach Świata Niesłyszących!