You are currently viewing Kurs specjalistyczny – relacja


W ubiegłą sobotę w Spale odbył się kurs specjalistyczny tenisa plażowego.

Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej, gdzie były omawiane plany kursantów, każdy mówił skąd przyjechał oraz co chciał by wprowadzić nowego, związanego z beach tenisem.

Okazało się, co nas bardzo cieszy, że każdy przyjechał z innego miasta – co oznacza, że tenis plażowy trafia w co raz to nowe miejsca!!


Cały kurs podzielony był na dwie części, teoretyczną i praktyczną.

Teoretyczna – gdzie kursanci poznali zasady gry, technikę, konkretne uderzenia oraz ważne aspekty bycia instruktorem. Dzięki filmikom od włoskich ekspertów, kursanci poznali historię tenisa plażowego oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek.

Praktyczna – kursanci przeszli do hali sportów plażowych gdzie uczyli się prawidłowych ruchów oraz strategii prowadzenia treningów. Prowadzący pokazywał różne ciekawe ćwiczenia dotyczące poszczególnych uderzeń w tenisie plażowym.

Po tej części szkolenia, wszyscy udali się na obiad.


Po obiedzie odbył się egzamin teoretyczny, który sprawdził wiedzę wszystkich kursantów. Oczywiście wszyscy zaliczyli go pozytywnie!

Później wszyscy udali się na piasek, gdzie mogli praktycznie zagrać krótkie wymiany i omawiać konkretne zagrania.

Następnie odbył się egzamin praktyczny, podczas którego wszyscy mieli przeprowadzić trening i omówić co zrobili by w danej sytuacji.

Każdemu udało się zaliczyć egzamin prawidłowo. Dzięki temu wszyscy kursanci zostali instruktorami tenisa plażowego i będą szerzyć swoją wiedzę oraz przekazywać umiejętności swoim podopiecznym.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!!

Wielkie podziękowania dla prowadzącego kurs – Adama Rapeły.