Znamy zwycięzców turnieju w Spale!

Pierwszy w tym roku turniej Open w Spale za nami! Był to wyjątkowy turniej bo i nagroda była niezwykła – udział w Mistrzostwach Świata IFBT oraz nocleg w oficjalnym hotelu w La Rapita Katalonia, którego równowartość wynosi 400$!Faworytami turnieju byli Adam Rapeła i Paweł Cichaczewski, którzy po zwycięstwie w turnieju ITF BT50 consolation w Rzymie przyjechali zdecydowanie po zwycięstwo i w tym turnieju. Tak się jednak nie stało. Sensacyjnymi zwycięzcami zostali Michał Szczygieł oraz Antoni Szczegóła i to oni polecą do pięknej Katalonii!Turniej rozgrywany został system grupowym. W I fazie turnieju 11 zespołów zostało rozlosowane do 4 grup. Z nich zwycięzcy trafili do grupy mistrzowskiej, w której rywalizowali o zwycięstwo i miejsca 1- 4. 2 miejsca w grupie I fazy trafiały do grupy srebrnej w której grali o miejsca 5-8, natomiast 3 miejsca trafiały do grupy brązowej, w której odbyły się mecze o miejsca 9-11. Już w I fazie grupowej mieliśmy wiele zaciętych meczów, dużo walki i emocji.


Najwięcej emocji było oczywiście w 2 fazie w grupie Mistrzowskiej, gdzie do ostatniego meczu nic nie było rozstrzygnięte. Ostatecznie zwycięzcami zostali niezwykle utalentowani juniorzy Szczygieł/Szczegóła!


Trzeba zwrócić uwagę na poziom rozgrywanych spotkań, gdzie w każdej z grup było wiele bajecznych meczów stojących na wysokim poziomie! Dlatego też doceniliśmy grę Heleny Sikorskiej i Tatiany Czwanczewy, które otrzymały nagrodę za najlepszą parę kobiecą!Serdeczne gratulacje dla Panów – liczymy, że wrócą z Mistrzostw Świata z medalami!