Turniej w Częstochowie

Turniej zorganizowany przez firmę DARK BLUE DARIUSZ PARKITNY

Sponsorem tytularnym była firma TK LIGHTING CZĘSTOCHOWA

Sponsorzy:
– Siłownia Planet fitness Club
– Almatur Częstochowa
– Pheltom Łożyska Tomasz Elżbieta Sokołowscy
– Luxxx.eu Meble Luksusowe
– Solidarność Region Częstochowa
– AllSport, Pati Pat Pub Małgorzata Krysiak
– Galeria JurajskaTurniej odbył się na boiskach przy Galerii Jurajskiej przy pełnej obsłudze firmy Studio Filmowe Oskar, mecze półfinałowe oraz  duży i mały finał były relacjonowane na żywo na youtube oraz FB.

Turniej był rozegrany formułą każdy z każdym do 9 gemów do wyłonienia 4 zespołów, później 1×4 i 2×3 oraz mecz o 3 miejsce i mecz finałowy do dwóch setów wygranych do 6 gemów. Wygrał duet z Wrocławia Wiesław Wiatrowski – Piotr Spławski przeciwko parze z Brzegu Andrzej Pyżalski – Marek  Szwed  6:1-6:4.
3 miejsce zdobył duet z Częstochowy Michał Szota – Dariusz Parkitny a grał przeciwko Paulina Malicka – Marek Skowronek 6:2- 6:1.
Miejsca dalsze Katarzyna Kałuża – Kamil Parkitny, Małgorzata Pyżalska – Francesco Volponi.Turniej przebiegał w Pięknej scenerii zieleni przy Cudownym placu zabaw dla dzieci otoczony z jednej strony rzeką Wartą a drugiej Galerią Jurajską, osoby przy okazji zakupów miały możliwość oglądania szybko rozwijającej się dyscypliny jaką jest atrakcyjny Beach Tenis.

Częstochowa gościła  pierwszy raz zawodników tej wyjątkowej, widowiskowej konkurencji sportowej nie wymagającej ogromnego wkładu finansowego. Zawodnicy byli pod wrażeniem tak profesjonalnego turnieju i każdy uczestnik wyjechał z nagroda ufundowaną przez firmę TK LIGHTING. Były to różnego rodzaju lampy do domu w bardzo szerokim asortymencie i przepięknej kolorystyce i ciekawym stylu.Niedziela była dniem otwartym dla wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w tenisie plażowym. Jak pokazało życie czynny odpoczynek w postaci tenisa plażowego okazał się strzałem w dziesiątkę bo każdy kto chwilę pograł bardzo cię cieszył z tych kilku chwil spędzonych na boisku, okazało się, że jest to dyscyplina dla każdego od 10. roku życia do późnej starości. Wystarczy trochę zapału i można czynnie wypoczywać  podczas rywalizacji w beach tenisa.