Podsumowanie Turnieju BT100 LTE BEACH TENNIS CUP GDYNIA

W weekend 10-13 sierpnia, na pięknej plaży w Gdyni, odbył się międzynarodowy turniej tenisa plażowego ITF BT100, który przyciągnął liczne rzesze fanów tej popularnej dyscypliny.
Oferując doskonałe warunki do rywalizacji, LTE BEACH TENNIS CUP przyciągnął zawodników dosłownie z całego Świata, gotowych do walki o zwycięstwo.
W drabince męskiej wzięło udział imponujące zestawienie 35 par, co dowodzi rosnącej popularności tenisa plażowego w naszym kraju i na świecie. Od samego początku turnieju, tempo zawodów było dynamiczne i pełne niespodzianek. Zawodnicy, stanąwszy naprzeciwko siebie na piasku, nie zawiedli oczekiwań kibiców, prezentując wysoką jakość gry oraz atletyczną technikę. W ciągu całego turnieju mogliśmy podziwiać ciekawe systemy taktyczne i efektowne zagrania, które rzadko są widoczne na tradycyjnych kortach tenisowych.

Męska rywalizacja na plaży udowodniła, że tenis może być również dynamiczny i emocjonujący w tej niekonwencjonalnej formie. 1 miejsce zajęła włoska para, rozstawiona z numerem 6 ANDREOLINI Luca i REGINATO Andrea pokonując rozstawioną 1 – RODRIGUEZ QUEROL, G SANTOS Gabriel (6:1, 6:2) na 3 miejscu uplasowali się zawodnicy BRASINI Luca i BUCCIOLI Filippo oraz BOLLETTINARI Diego i FACCINI Marco.

Świetną równowagę zapewniała drabina damskiego turnieju, w którym wystartowało 24 pary. Kobiety również zaprezentowały wysoki poziom gry i zaangażowania, co nie pozostawiło wątpliwości co do ich zdolności i ambicji. Szybkość, precyzja i smaczek techniczny były widoczne w każdym meczu, a postawa zawodniczek pokazała, że nie odstają one od męskich kolegów. Fakt, że coraz więcej kobiet zainteresowanych jest tenisem plażowym, świadczy o tym, że słusznie ta dyscyplina zdobywa popularność wśród obu płci.Tutaj również zaskoczenie, wygrała włoska, wzbijająca się na wyżyny włoska para CERUTTI Giulia i MASSAI Matilde pokonując najlepszą, niemiecką parę: BIGLMAIER Maraike oraz PELSTER, Margarete rozstawioną z numerem 2, wynikiem: 6:3, 6:3. Na ostatnim miejscu podium stanęły: NIKOIAN Liudmila i VEINBERGA Greta oraz BARRAU Lola MELO Lorena.
Nie można zapomnieć o turnieju mixt, który odbył się w czwartek. To był prawdziwy test dla zawodników, którzy musieli dostosować swoje umiejętności do zmieniającego się partnera. Para Alina Robok i Michał Sidelnik którzy potrafili najlepiej zgrać swoje umiejętności i zdolności, wygrała ten prestiżowy turniej. Na drugim miejscu uplasowała się para Iwona Urbańczyk i Paweł Cichaczewski, a na 3 miejscu podium stanęli Adrianna Kluska i Oskar Bugajski.
Finalnym wydarzeniem turnieju było rozegranie turnieju open w niedzielę. Zawodnicy zmierzyli się ze sobą w długich, emocjonujących meczach, które dostarczyły fanom wspaniałych momentów sportowych. Ich zacięta walka na piasku udowodniła, że tenis plażowy to nie tylko atrakcyjna forma rozrywki, ale również wymagająca dyscyplina sportowa.Podsumowując, turniej tenisa plażowego ITF BT100 w Gdyni był prawdziwą ucztą dla fanów tej dyscypliny sportu. Rywalizacja przyciągnęła zarówno zawodników, jak i kibiców z całego Świata. Mamy nadzieję, że doskonałe warunki do rywalizacji na plaży, duża liczba uczestników oraz wysoki poziom sportowy sprawią, że ten turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez tenisa plażowego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!