Nowy rok , nowe wyzwania.

Przed nami kolejny rok i kolejne turnieje Beach Tenisowe. Za oknami śnieg ale pewnie każdy marzy by w słońcu wyjść na boisko i zagrać mecz. Zeszły rok był bardzo udany sportowo i organizacyjnie. Udało  się klubom powołać Federację i wspólnie działać na rzecz rozwoju Beach Tennisa w Polsce. Nawiązaliśmy kontakty partnerskie z PZT i
Ośrodkiem w Spale, dzięki czemu mogliśmy przeskoczyć na wyższy poziom sportowy i finansowy. Sukcesem był na pewno pierwszy zimowy turniej w Spale oraz pierwsze zgrupowanie z trenerem Andreą Banci. Kolejny raz udało nam się zorganizować turnieje ITF i po raz pierwszy turnieje IFBT. Graliśmy m.in. w Sosnowcu, Będzinie, Tychach , Dąbrowie Górniczej. Sezon został  zwieńczony kolejnym finałem Mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej.
Dzięki zaangażowaniu Zarządu , głównie dzięki pozyskaniu środków  finansowych , mogliśmy wziąć po raz pierwszy udział w Mistrzostwach Świata i Europy federacji IFBT, gdzie zdobyliśmy sporo doświadczenia a także medali. Byliśmy także na Mistrzostwach Świata i Europy w Moskwie oraz Łotwie, a także na kilku turniejach zagranicznych.

Rok 2019 to kolejne wyzwanie przed nami by podołać organizacyjnie i zapewnić najlepszym zawodnikom udział w turniejach mistrzowskich. W miesiącu lutym planujemy zorganizowanie zgrupowania. To tam zostanie wybrana kadra A , B oraz młodzieżowa na rok 2019. W planach są jak zawsze turnieje w Polsce, obecnie trwają rozmowy gdzie i kiedy te turnieje się odbędą. Liczymy na
to to że uda się także zorganizować jak co roku przynajmniej jeden turniej z pulą nagród w federacji ITF. Planujemy wybrać się jak w roku poprzednim na Mistrzostwa Świata i Europy federacji ITF IFBT, a także po raz pierwszy uczestniczyć w Mistrzostwach Świata indywidualnych we Włoszech, oraz w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich w Katalonii.

Pomimo tego, że jak na początku zaznaczono ze za oknami śnieg to teraz najgorętszy okres dla Zarządu w kwestii planowania, organizowania i pozyskiwania środków finansowych na ten rok.