Mistrzostwa Świata, dzień 1 i 2

Mistrzostwa Świata ITF w Cesenatico, we Włoszech rozpoczęły się w poniedziałek 15 maja. W turnieju seniorskim udział polskich zawodników zadeklarowało 9 osób, a w juniorskim 10 zawodników. Wśród nich reprezentanci Polski.Niedzielę zawodnicy pod czujnym okiem trenerów Kadry – Tomasza Mrozowskiego i Adama Rapeły przeprowadzili treningi, a na koniec sparingi z zawodnikami z zagranicy.

Poniedziałek – słoneczny, przyjemny dzień, zawodnicy zaczęli od turnieju kwalifikacyjnego. Do turnieju głównego z dziką kartą dostała się tylko Aleksandra Adamska w parze z Janice Tjon Sien Kie.
Mimo przegranej w 1 rundzie Aleksandra wraca z rekordową w karierze liczbą 73 punktów do rankingu światowego ITF!W turnieju kwalifikacyjnym zawodnicy z Polski uplasowali się następująco:

Alina Robok w parze z estonką Renate Marliin Hinno wygrały pierwszą rundę z rosyjską parą Juliana Andreeva i Ariną Bezuglaya 6:3, 6:3. Następnie trafiły również na parę z Rosji Kudinova/Semenova ulegając im 1:6, 2:6. Alina Robok do Polski wraca z 34 punktami.Nicole Borzęcka w parze z brytyjką Rebecą Thomas pokonały parę słowacką-szwajcarską Zaleskova/ Galli 7:5, 6:3. W kolejnej rundzie trafiły na byłe reprezentantki Włoch U18 i niestety przegrały z wynikiem 1:6, 1:6. Nicole Borzęcka do Polski wraca również z 34 punktami.Monika Norys i Iwona Urbańczyk debiutanki na turniejach mistrzowskich. Niestety po bardzo dobrej grze uległy parze również z Rosji Galenko/Pershina 3:6, 2:6. Dziewczyny wracają do Polski bogatsze o 19 punktów.
W turnieju mężczyzn, Adam Rapeła i Paweł Cichaczewski trafili na rozstawioną parę z niemiec, braci Ringsteler, którzy są również pierwszą parą w niemieckiej Kadrze. Mecz był bardzo wyrównany, nasi reprezentanci w pierwszym secie nie stracili prawie żadnego punktu przez swoje błędy. Doświadczenie niemieckiej pary wzięło górę wygrywając z polską parą 6:3, 6:3. Panowie do Polski wracają z 13 punktami.Para Nowicki Maciej i Pasieka Nikodem w pierwszej rundzie trafili na parę z Estonii Aldo Umal i Tarmo Pillerpau. Reprezentanci Polski pokonali zawodników z Estonii 6:1, 6:1. Następnie trafili na mocną, włoską parę Bonazza/Veronesei ulegając im 2:6, 2:6.Wtorek – niestety czerwony alert ogłoszony przez duże wiatry i burze zadecydował o odwołaniu dzisiejszych meczów w deblu kobiet i mężczyzn.
Po godzinie 13:00 dowiedzieliśmy się również o odwołaniu turnieju mixtowego, w którym udział wezmą pary: Nowicki/Robok oraz Rapeła/Borzęcka.Mimo braku pogody, zawodnicy pod czujnym okiem trenerów wykonali jednostkę treningową w hotelu, a od 13:00 do 15:00 został przeprowadzony trening już na piasku, w hali, nieopodal miejsca gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata.

W kolejnych dniach zaczynają się również turnieje juniorskie. Czekamy z nadzieją, że pogoda pozwoli na planowane działania.

Wielkie brawa dla Mikołaja Trzaski, który nie bez przyczyny przybrał miano kierownika na MŚ oraz dla Antoniego Szczegóły za dostarczenie świetnych zdjęć.Dziękujemy za wsparcie naszemu partnerowi, bez którego wyjazd by się nie odbył:
Ministerstwu Sportu i Turystyki!