Mistrzostwa Polski

Jak co roku w sierpniu zbliżający się ku końcowi sezon rozgrywek tenisa plażowego w Polsce został zwieńczony przez najważniejsze wydarzenie roku.  W dniach 26-28 września 2022r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie Plażowym. Zmagania miały miejsce na nowo powstałym obiekcie przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych na Plaży Wilanów w Warszawie, w skład którego wchodzi 5 boisk, w tym 3 centralne otoczone trybunami mogącymi pomieścić kilkaset sympatyków sportów plażowych, a także loże VIP.Zmagania rozpoczęły się w piątek, 26 września o godz. 9:00. W grze pojedynczej wzięło udział 12 zawodniczek i 17 zawodników. Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym z uwzględnieniem rozstrzygnięć każdego miejsca.
W pierwszym półfinale Aleksandra Adamska zmierzyła się z Aliną Robok, z którą w tym sezonie jako para boiskowa reprezentowały kraj na arenie międzynarodowej osiągając m.in. dwukrotnie finał turnieju ITF rangi BT50. Lepsza okazała się wicemistrzyni kraju z zeszłego roku – Aleksandra Adamska. Drugą finalistką została Magdalena Adamiak – zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski po udanej rywalizacji z Dorotą Przybylską. W finale zwyciężyła Aleksandra Adamska sięgając po czwarte Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej kobiet.Pierwszy półfinał singla mężczyzn to starcie ubiegłorocznego Mistrza Polski – Pawła Krupskiego oraz Nikodema Pasieki. Lepszy w starciu okazał się Nikodem Pasieka. O drugie miejsce w finale rywalizowali Piotr Adamiak oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski 2021 – Maciej Nowicki. Po zaciętym tie-breaku (11:9) to Maciej Nowicki awansował do finału, gdzie zmierzył się ze swoim partnerem deblowym. Po dwóch emocjonujących setach (5/4(2); 2/4) mistrza Polski w grzej pojedynczej mężczyzn wyłonić musiała wygrana w super tie-breaku. Zwycięzcą starcia i nowym mistrzem Polski został Maciej Nowicki.Wyniki:

Singiel kobiet:
1. Aleksandra Adamska
2. Magdalena Adamiak
3. Alina Robok

Singiel mężczyzn:
1. Maciej Nowicki
2. Nikodem Pasieka
3. Paweł KrupskiDrugi dzień Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym 2022 to zmagania w grze deblowej. Do rywalizacji w grze podwójnej kobiet stanęło 8 par, natomiast w grze podwójnej mężczyzn 15.

W finale gry podwójnej kobiet zmierzyły się trzy finalistki Mistrzostw Polski 2021: srebrne medalistki – Alina Robok oraz Magdalena Adamiak, a także Mistrzyni Polski – Aleksandra Adamska, która w tym roku na boiskach Plaży Wilanów tworzyła parę z Marceliną Podlińską. Mocniejsza okazała się para Adamska/Podlińska wygrywając 6:0, 6:3. W meczu o trzecie miejsce para Norys/Urbańczyk zwyciężyła z parą Borzęcka/Przybylska 3/6, 6/2, 10:7.W półfinałach gry podwójnej mężczyzn zameldowały się aż trzy pary grające w zeszłorocznych półfinałach. W pierwszym starciu duet Tokarz/Kliber miał szansę zrewanżować się za porażkę z zeszłego roku na tym samym etapie parze Malmiga/Krupski. To się jednak nie udało i to Ci drudzy stanęli przed szansą na obronę zeszłorocznego triumfu. W drugim zestawieniu Piotr Adamiak oraz Janusz Hajduk okazali się lepsi niż Radosław Myszka i Sebastian Grela co zapewniło im poprawienie rezultatu z poprzednich mistrzostw, gdzie cieszyli się z brązowego medalu. W finale po wyrównanej grze zwyciężyła para Malmiga/Krupski sięgając po czwarte Mistrzostwo Polski w grze podwójnej mężczyzn z rzędu.Wyniki:

Debel kobiet:
1. Aleksandra Adamska/Marcelina Podlińska
2. Alina Robok/Magdalena Adamiak
3. Monika Norys/Iwona Urbańczyk

Debel mężczyzn:
1. Tomasz Malmiga/Paweł Krupski
2. Piotr Adamiak/Janusz Hajduk
3. Jakub Tokarz/Przemysław KliberOstatni dzień Mistrzostw Polski to rywalizacja w grze mieszanej. W finale obserwowaliśmy powtórkę z zeszłego roku. O najważniejsze trofeum w mikście rywalizowały pary Adamska/Tokarz oraz Podlińska/Krupski, pokonując w półfinałach odpowiednio pary Adamiak/Adamiak oraz Przybylska/Sidelnik. Oprócz zestawienia w finale powtórzyło się także rozstrzygnięcie, bowiem to Aleksandra Adamska oraz Jakub Tokarz podobnie jak roku temu zwyciężyli wynikiem 6/3, 7/5 broniąc tym samym wywalczonego rok wcześniej Mistrzostwa Polski. W meczu o trzecie miejsce lepsza po tie-breaku okazała się para Przybylska/Sidelnik.Wyniki:
1. Aleksandra Adamska/Jakub Tokarz
2. Marcelina Podlińska/Paweł Krupski
3. Dorota Przybylska/Michał Sidelnik

Wszystkie wyniki znajdziecie TUTAJ.Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki.O atmosferę zadbał konferansjer – niezawodny Mariusz Frąckowiak, a oprawę muzyczną zapewnił DJ Piotr. Tak jak rok temu o zdrowie i samopoczucie naszych zawodników troszczyła się fizjoterapeutka Małgorzata Kimek – PhysioKimek.Partnerami wydarzenia, a także sponsorami imiennymi kortów głównych byli:
3 Flow – kort nr 1
MIYA – kort nr 2
O3 Hotel – kort nr 3Ofertę kulinarną dla zawodników i gości zapewniły SAFROON oraz TWISTER.
Specjalne podziękowania wędrują do:
– Tomasza Hamulskiego – wsparcie techniczne
– Tomasza Sosulskiego –  realizacja tablic z wynikami
– Anny Krupy – prace graficzne
– Kacpra – wolontariat
Byśmy zapomnieli.. 🙂 w sobotę odbyło się players party w strefie VIP, mała fotorelacja poniżej:Zdjęcia: Janek Jeżak