Mistrzostwa Polski 2020

W Kielcach, w pięknej scenerii na Kadzielni w dniach 22-23 sierpnia trwał najważniejszy turniej tenisa plażowego, który posiadał najbardziej punktowaną rangę i był współorganizowany przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych, Ministerstwo Sportu, Miasto Kielce oraz Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.

W grze podwójnej kobiet wygrały Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk, a w męskim deblu zwyciężyli Paweł Krupski i Tomasz Malmiga. Obydwie pary obroniły tytuł Mistrza Polski z 2019 roku.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych w niedziele turniej rozpoczął się o godzinie 8.30 kontynuując grę singlową kobiet i zaczynając singla mężczyzn. Aleksandra Adamska obroniła tytuł Mistrzyni Polski pokonując Sylwię Mikołajczuk, a w singlu mężczyzn Michał Sidelnik pokonał w finale tegorocznego Mistrza Polski Juniorów – Nikodema Pasiekę, zdobywając po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski.

23 sierpnia odbył się również turniej mixtowy, w którym wzięło udział ponad 18 par. Alina Robok wraz z Januszem Hajdukiem zwyciężyli nad parą Magdalena Kałasz i Piotr Adamiak, zdobywając po raz pierwszy Mistrzostwo Polski w grze mixtowej. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju, za emocję, za fair play grę oraz wyrozumiałość.