Jacek i Ania – tenis plażowy w Trójmieście

Wiele zapytań kiedy tenis plażowy zagości na plażach w Trójmieście było ostatnimi czasy do Nas kierowane. Na przeciw przychodzi do Nas Jacek i Ania!
Zadaliśmy im kilka pytań, które przybliżą Nam ich pomysły i cele na 2023 rok!


Od kiedy gracie w tenisa plażowego?
– Może raczej kiedy pierwszy raz grałem. Było to w 2015 roku, kiedy jeszcze Beach Tennis w Polsce raczkował. Od tamtej pory grałem w kilkunastu turniejach ale niestety musiałem zrobić kilkuletnia przerwę. Ania zaś gra od sierpnia 2022 roku.

Czy graliście wcześniej w tenisa ziemnego?
– Beach Tennis jest pierwszym rakietowym sportem z którym mam do czynienia, natomiast Ania gra w tenisa ziemnego rekreacyjnie.

Co najbardziej lubicie w tenisie plażowym?
– Myślę ze w Beach Tennisie lubimy to samo: uśmiech i dobra zabawę, po to przecież to robimy! Ania uwielbia dynamikę i to, że gra jest na piasku! Ludzi i atmosferę oczywiście też!Które zagranie jest według Was typowe dla BT?
– Myślimy, że pchnięcie jest typowym, najważniejszym elementem Beach Tennisa, mocno przyspiesza grę i nadaje jej dynamiki, na którą świetnie się patrzy i za to kochamy ten sport 🙂

Mieliście przerwy w grze, czy to jak z jazdą na rowerze? Czy ciężko wrócić po dłuższym czasie do gry?
Jacek: Przerwa nie zmieniła wiele w mojej grze, po kilku chwilach było tak jak przed przerwą. Za to dwa dni po pierwszym weekendzie w Spale we wrześniu bolało mnie całe ciało, ale przez kolejne tygodnie chodziłem z uśmiechem na twarzy.
Ania: Raczej jazda na rowerze, choć niektóre elementy trzeba ponownie przećwiczyć.

Gdzie aktualnie mieszkacie? I jak wygląda tam możliwość grania w tenisa plażowego?
– Mieszkamy teraz w Gdyni i planujemy w tym sezonie ruszyć z tenisem plażowym wzdłuż trójmiejskich plaż. Jesteśmy w trakcie ustalania miejsca cyklicznych spotkań z beachem, o czym na pewno będziemy informować!


Trzymamy kciuki, aby tenis plażowy pojawił się na stałe w Trójmieście!