You are currently viewing Turniej ITF Beach Tennis Olsztyn

W fantastycznej i sportowej atmosferze w sobotę i niedzielę 15-16 czerwca 2019 został rozegrany Międzynarodowy turniej ITF Beach Tennis Open w Olsztynie.

Turniej od początku zapowiadał się obiecująco nie tylko na miejsce rozgrywania turnieju które było niesamowite, ale głównie ze względu na to, że udział potwierdzili zawodnicy z czołowych miejsc list światowego rankingu w turnieju damskim jak i męskim. Były to pary reprezentujące m.in. Niemcy, Włochy, San Marino, Grecję, Słowację, Łotwę czy Rosję. Oczywiście nie zabrakło również naszych najlepszych zawodników z Polski którzy nieraz sprawiali sensacje wygrywając z wyżej rozstawionymi rywalami i nie inaczej było tym razem!

Zanim jednak rozpoczęliśmy turniej, w piątek wspólnie z prezydentem miasta odbyła się oficjalna konferencja prasowa a po niej wszyscy chętni zawodnicy jak i osoby spoza turnieju mogli uczestniczyć w darmowych warsztatach.

 

Przechodząc do turnieju męskiego na uwagę na pewno zasługują polskie pary takie jak Adamiak/Kliber – finaliści pierwszego dnia , Krupski z włoskiem partnerem Mazzottim –  półfinaliści pierwszego i drugiego dnia (turnieju na jeszcze wyższym poziomie ), Grela/Wieczorek półfinaliści pierwszego dnia. W turnieju damskim natomiast pierwszego dnia zwyciężyła polska para Adamska/Mikołajczuk, które w całym turnieju straciły zaledwie 7 gemów a drugiego dotarły do półfinału! Na 3 stopniu podium pierwszego dnia stanęły również Kałasz/ Cymanek. Historyczny pierwszy turniej rozegrali nasi juniorzy, którzy w licznym składzie stawili się w Olsztynie z całej Polski! Mimo niewielkiej ilości jednostek treningowych których udało się rozegrać do tej pory pokazali się z fantastycznej strony, gdzie mecze stały na wysokim poziomie i z wielką przyjemnością oglądało się tak zawzięte mecze.

 

Wszystkim uczestnikom i osobom, które włączyły się w organizacje turnieju serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Drabinki/wyniki z turnieju:

Turniej deblowy juniorski OPEN 15.06:

1. Oskar Zając i Antek Szczegóła

2. Marcin Żarski i Jędrzej Cymanek

3. Adrianna Kluska i Karolina Siwakowska.

Turniej singlowy juniorki OPEN 15.06:

1. Oskar Zając

2. Stepan Lebedev

3. Adrianna Kluska

 

Turniej junior OPEN 16.06: 1. Nikodem Pasieka i Wojtek Pawlik-Knapik 2. Stepan Lebedec i Kuba Piotrowski 3. Adrianna Kluska i Karolina Siwakowska

Turniej junior mixt 16.06:

1. Marcin Żarski i Julia Gorchowska

2. Nadia Pasieka i Nikodem Pasieka

3. Karolina Siwakowska i Antek Szczegóła oraz Nicole Borzęcka oraz Wojtek Pawlik-Knapik

 

 MAN  MAIN DRAW 15.06

CONSOLATION MAN

 

WOMEN MAIN  DRAW

 

MAN MAIN DRAW 16.06

 

WOMEN MAIN DRAW 16.06