You are currently viewing Mistrzostwa Polski

Jak co roku w sierpniu zbliżający się ku końcowi sezon rozgrywek tenisa plażowego w Polsce został zwieńczony przez najważniejsze wydarzenie roku.  W dniach 26-28 września 2022r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie Plażowym. Zmagania miały miejsce na nowo powstałym obiekcie przygotowanym przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych na Plaży Wilanów w Warszawie, w skład którego wchodzi 5 boisk, w tym 3 centralne otoczone trybunami mogącymi pomieścić kilkaset sympatyków sportów plażowych, a także loże VIP.

Zmagania rozpoczęły się w piątek, 26 września o godz. 9:00. W grze pojedynczej wzięło udział 12 zawodniczek i 17 zawodników. Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym z uwzględnieniem rozstrzygnięć każdego miejsca.
W pierwszym półfinale Aleksandra Adamska zmierzyła się z Aliną Robok, z którą w tym sezonie jako para boiskowa reprezentowały kraj na arenie międzynarodowej osiągając m.in. dwukrotnie finał turnieju ITF rangi BT50. Lepsza okazała się wicemistrzyni kraju z zeszłego roku – Aleksandra Adamska. Drugą finalistką została Magdalena Adamiak – zeszłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski po udanej rywalizacji z Dorotą Przybylską. W finale zwyciężyła Aleksandra Adamska sięgając po czwarte Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej kobiet.

Pierwszy półfinał singla mężczyzn to starcie ubiegłorocznego Mistrza Polski – Pawła Krupskiego oraz Nikodema Pasieki. Lepszy w starciu okazał się Nikodem Pasieka. O drugie miejsce w finale rywalizowali Piotr Adamiak oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski 2021 – Maciej Nowicki. Po zaciętym tie-breaku (11:9) to Maciej Nowicki awansował do finału, gdzie zmierzył się ze swoim partnerem deblowym. Po dwóch emocjonujących setach (5/4(2); 2/4) mistrza Polski w grzej pojedynczej mężczyzn wyłonić musiała wygrana w super tie-breaku. Zwycięzcą starcia i nowym mistrzem Polski został Maciej Nowicki.

3. Paweł Krupski

Drugi dzień Mistrzostw Polski w Tenisie Plażowym 2022 to zmagania w grze deblowej. Do rywalizacji w grze podwójnej kobiet stanęło 8 par, natomiast w grze podwójnej mężczyzn 15.

W finale gry podwójnej kobiet zmierzyły się trzy finalistki Mistrzostw Polski 2021: srebrne medalistki – Alina Robok oraz Magdalena Adamiak, a także Mistrzyni Polski – Aleksandra Adamska, która w tym roku na boiskach Plaży Wilanów tworzyła parę z Marceliną Podlińską. Mocniejsza okazała się para Adamska/Podlińska wygrywając 6:0, 6:3. W meczu o trzecie miejsce para Norys/Urbańczyk zwyciężyła z parą Borzęcka/Przybylska 3/6, 6/2, 10:7.

W półfinałach gry podwójnej mężczyzn zameldowały się aż trzy pary grające w zeszłorocznych półfinałach. W pierwszym starciu duet Tokarz/Kliber miał szansę zrewanżować się za porażkę z zeszłego roku na tym samym etapie parze Malmiga/Krupski. To się jednak nie udało i to Ci drudzy stanęli przed szansą na obronę zeszłorocznego triumfu. W drugim zestawieniu Piotr Adamiak oraz Janusz Hajduk okazali się lepsi niż Radosław Myszka i Sebastian Grela co zapewniło im poprawienie rezultatu z poprzednich mistrzostw, gdzie cieszyli się z brązowego medalu. W finale po wyrównanej grze zwyciężyła para Malmiga/Krupski sięgając po czwarte Mistrzostwo Polski w grze podwójnej mężczyzn z rzędu.