O PFTP

W 2011 roku na sportowej mapie Polski pojawiło się Stowarzyszenie Beach Tennis PL, które zajmuje się promocją i propagowaniem niszowej dyscypliny sportu, jaką jest tenis plażowy. Jeszcze wtedy niewielka grupa osób podjęła próbę organizacji rozgrywek dających możliwość  zaczerpnięcia rozwiniętego w krajach zachodu sportu. Z czasem tenis plażowy zaczął zdobywać coraz więcej odbiorców wśród amatorów i zawodowców, co pozwoliło na założenie Polskiej Federacji Tenisa Plażowego oraz organizację turniejów międzynarodowych (ITF), eliminacji Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski oraz wyłonienie Reprezentacji Polski.

Z roku na rok w Polsce pojawia się coraz więcej zainteresowanych tenisem plażowym, dzięki czemu udaje się organizować coraz więcej eventów umożliwiających każdej osobie zarówno obserwowania zmagań zawodników jak i spróbowanie swoich sił w tenisie plażowym.

Rok 2017 był przełomowy dla tenisa plażowego w Polsce, udało się zorganizować :

  • Eliminacje Mistrzostw Polski

  • Mistrzostwa Polski

  • Warsztaty Tenisa Plażowego

  • Międzynarodowe Turnieje ITF z pulą nagród 2.500$

  • Polska w głównej drabince na Drużynowych Mistrzostwach Świata w Moskwie

  • Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy

  • Udział zawodników w międzynarodowych turniejach ITF

Dzięki tym działaniom w roku 2018 została powołana kadra Polski która będzie reprezentowała nas na
arenie międzynarodowej. Jest również przygotowany obszerny harmonogram rozgrywek odbywających się na terenie całej Polski. Dzięki współpracy klubów oraz dużemu zainteresowaniu grona tenisistów mamy możliwość
osiągać coraz lepsze wyniki w rozgrywkach międzynarodowych. W 2019 roku we współpracy z PZT została powołana kadra Polski Juniorów.

Przez ostatnie lata na arenie międzynarodowej Nasi zawodnicy osiągnęli niebywałe sukcesy. Zarówno w turniejach mistrzowskich federacji ITF i IFBT jak i w turniejach międzynarodowych.

Jeżeli mieszkasz na terenie województwa Śląskiego albo na innym obszarze Polski i jesteś zainteresowany grą, masz pytania albo chciałbyś współpracować – nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami.

Jest to piękny sport, dający możliwość aktywnego spędzania czasu wśród ludzi z pasją!